24 Eylül 2019 Denebola, Aslanın Kuyruğu astroloji

Denebola, Aslanın Kuyruğu

Size Aslan takım yıldızının kuyruğunda yer alan bize ise 21 derece Başak olarak akseden DENEBOLA yıldızından bahsedecektim. Son zamanlardaki sert etkilerin birazda sebebinin bu güçlü sabit yıldız olduğunu yazacaktım. Fırsat olmadı. Derken Bugunde tam yine mars bu sabit yıldız ile etkileşimde iken deprem olayı yaşadık. İstanbul ve çevresinde. Peki bakalım bu yıldızın özellikleri ne imiş.

Önce güneş 14 Eylül'de Denebola'ya katıldı, ardından diğer gezegenler derken bu haftada mars katıldı.

Sabit yıldız Denebola, Beta Leonis, Aslan, Aslan takımyıldızının kuyruğunda mavi bir yıldızdır. Denebola adı, Aslan Kuyruğu anlamına gelen Arapça Deneb Alased'den gelir.

Denebola, Bahar Üçgeni adı verilen astrolojik, ezoterik güçlü bir üçgen yayının parçasını oluşturur. Bahar üçgeni kuzey yarımkürede görülebilen büyük bir asterisk göstergedir. Denebola'nın yanı sıra,bu üçgeni oluşturan diğer iki sabit yıldız Spica ve Arcturus'tur .Üçüde çok güçlü ve etkili sabit yıldızlardır.

Aslan takım yıldızında yer almasına rağmen derece olarak başak burcunda etki gösteren sabit yıldızlar aşağıda sıralanmıştır

Derece, aşama*
15 42
17 42
21 37
23 41
24 34

Sabit Yıldız
Mizar
Asterion
Denebola
Alkes
Cor Caroli

Denebola, Satürn ve Venüs'ün doğasındadır. Çabuk yargılanma, umutsuzluk, pişmanlık, kamusal rezalet, doğanın unsurlarından kaynaklanan talihsizlik ve mutluluğun öfkeye dönüşmesi gibi etkiler barındırır.

Aslan Kuyruğundaki Denebola, Uranyen bir doğaya (yani sıradışı, şok edici, karşı konulamaz, ani) sahiptir. Hem dünya adına hem bireysel hayatlar adına büyük felaketlerin onun tarafından tetiklendiği farz edilir.Denebolanın tetiklenmesinin hayır mı, şer mi getireceği birazda diğer yıldızlar ile girdiği etkileşime göre değişir. Örneğin benim haritamda Denebola kuzey ay düğümüm ile kavuşum halindedir ve 10.evimdedir. Geçmişte kariyer hayatımda bir çok kez tam tepeden aşağıya inip sıfırdan başlamama sebep olmuştur. Fakat artık kambur ay fazı insanı olarak 40 yaşından sonra tam tersi o gücünü olumlu olarak bana yansıtacağını düşünüyorum. Tabiki Yaradanın izni ile. Doğasında sıradışılık ve aykırılık vardırDoğası çok zorlayıcıdır.

Haritasında bu yıldız olanlar kimsenin kalkışmaya cesaret edemeyeceği işlerin altına girebilirler, kolay kolay kimsenin üstünden gelemeyeceği sınavlardan geçebilirler. Toplumda aykırı, tuhaf görülebilir, zaman zaman bundan dolayı eleştirilebilirler.

Yükselen üzerinde ve özellikle Mercur ile birlikte bulunursa, kişi sıradışı eylemlerde bulunabilir . Bu yıldızın, çok heyecan verici olaylara neden olduğu düşünülür. Doğası çok güçlü olduğu için eğer merkür veya uranüs ten Kötü bir şekilde etki alıyor ise, karşıt, kare gibi zihinsel hastalıklar (çoğunlukla tedavi edilemez olanlar)ortaya çıkabilir.

Haritasında bu yıldız olumlu durumda olanlarda eğer mevcut gökyüzü kombinasyonları ile yani transitler ile kare, karşıtlık alıyor ise yine bu kişiler o zaman diliminde sinirsel ve zihinsel olarak çok zorlanabilir.

Bununla birlikte, iyi yönleri ise , bu kişiler her daim reform ve ilerleme konusunda çok fazla cesaretli olacaklardır.Diğer insanların yapamayacakları reformları yapacaklardır. Çünkü bu yıldız aynı zamanda toplumsal alandaki çarpık durumları ortaya çıkarma, değiştirme gibi büyük bir güce sahiptir.

Dünyasal anlamda ise bu yıldız tetiklendiği vakit illaki büyük insan kitlelerini etkileyen olayların ortaya çıkacağı öngörülür. İşte bu ay sürekli bu yıldız tetiklendi bakalım görelim neler yaşayacağız. Hatta zaten Emine bulut cinayeti gibi toplumun çürümüş yönlerini ortaya çıkaran olaylar da yaşadık . İran, Türkiye abd gerilimi. Arabistan petrol rafinelerinin vurulması. Ülke liderlerinin tansiyon yukseltici açıklamaları.Nasanın artık itiraf ettiği sırlar derken neler neler. Asıl neticeleri ise daha görmedik göreceğiz bunlar başlangıç idi sadece değişimin ayak sesleri idi.

GÖKSEL yaratıklar yani hayvan figürleri ile gösterilen takım yıldızlarda hayvanın başı gibi kuyruğundaki sabit yıldızda çok önemlidir. Aslan, boğa, Koç, akrep inceleyebilirsiniz.

Aslan'ın kuyruğu, birinin endişesizce yaklaşmaması gereken en uzak durulması gereken alandır, satürn niteliğine sahiptir ve bu nedenle de klasik Astrolojide barışçıl dahi olsa yaklaşılmaması gereken alan olarak uyarılır. İşte tam burada da bizim DENEBOLA yıldızı yer alır.

Bu nedenle, bu yıldızın Aslan'ın gücünü, hem akıllıca hem de yapıcı bir şekilde kullanma yeteneğini sembolize ettiği düşünülür. Aslanın tüm tecrübesi artık bu yıldızda toplanmıştır. Nasıl mı şöyle düşünün. Aslan Zodyak'ın arkasına dönük olduğundan, hayvanın başından geçen geçmiş deneyimlerin hepsi kuyrukta toplanmıştır.

Hükümdarların 'Aşil topuğu', olarak da geçer. Bu nedenle, Denebola'nın bu ileriye dönük özel niteliği hizmetinde oldupu Regulus u n gücünü bile bazen geçebilir, çünkü kral ve kraliçeyi düşürmenin tek yolu aşil topuğundan vurmaktır. Her kral ve kraliçe en çok aşil topupuğunu korumalıdır. En zorlayıcı, tehlikeli alan burasıdır.

Klasik ve orta çağda bir erkeğin talihsizliği ve rezaleti genellikle bir kadına bağlanırdı. Bu belki de Denebola gibi birçok Venüslü yıldızın kötü ününü açıklar. Bununla birlikte, talihsizlikler asil ve cömert bir birey içindir. Neden, bu karakter asaletinden dolayı eğer etrafındaki insanlara dikkat etmez ise aşil topuğundan vuran bir zavallı tarafından bile rezalete maruz kalabilir. Bu örnek ile anlatılmaya çalışılan esasında, bu yıldıza sahip bireylerin veya bu yıldız aktif olduğunda tüm bireylerin etrafındaki insanlara iki kat dikkat etmek zorunda olduğudur. en ummadıkları yerden, en ummadık şekilde ve en gizli zaaflarından dolayı sinsice vurulabilirler.

Bu etki Denebola aktif olduğunda tüm bireyler içinde geçerlidir. Özellikle şu an birde gökyüzünde neptün açılarından dolayı kandırılma, dolandırılma, aldatılma, suistimal vakaları çokça yaşandı. Para piyasalarında bile olmadık spekülasyonlar yapıldı.

Sıradan astrolojide aslan takım yıldızı, kralların ve kraliçelerin yükseliş veya ölümü, devlet başkanlarının seçimi veya ölümü, suikast, isyan ve katliam, para birimi ve borsa, Vatikan ve Avrupa Birliği ile ve kraliyet olaylarıyla ilişkilidir. 21 09 2019 da bahsettiğim gerçekleşmesi muhtemel ritüelinde yine bu yıldız ile bağlantısı var idi. Çok şükür gerçekleştirilemedi.

Denebola yıldızı göğsün ön kısmını yönettiği için tüberküloz veya ciğer hastalıkları ile de bağlantılıdır.

Mars ve satürn kavuşum ları tehlikeli ve sıkıntılı olabilir. Yıldızın tehlikeli özellikleri devreye girebilir.Bireysel haritada veya toplumsal olarak ölümlere ve büyük sıkıntılara sebebiyet verebilir.
GENEL itibari ile bir şekilde toplumda iyi veya kötü iz bırakmış, farkındalık oluşturmuş kişilerin haritaların da Denebola ya rastlanır.

Bugünlerde tetiklenen Denebola nın hepimiz adına şer gibi gözüksede sonucu hayırlı olacak değişim ve dönüşümleri getirmesi dileğiyle. Sevgi ve saygıyla

(yıldız hakkındaki bazı bilgiler, sabit yıldızlar hakkında yazılmış kaynaklardan derlenmiştir)