16 Temmuz 2019 Temmuz 2019 ve Sirrus astroloji

Temmuz 2019 ve Sirrus

Merhaba öyle bir Temmuz ki sirruus güneş ile kavuştu. Ay düğümleri ve gezegenler oğlak yengeç aksında ilerliyor. Temmuz ayı olduğu için güneş yengeç burcundan geçiyor. Önce yengeç burcunda güneş tutulması oluyor şimdi ise oğlak burcunda ay tutulması oluyor. Zaten ay düğümleri bu yıl yengeç - oğlakta geçiyor. Ve tüm bunlar olurken nerdeyse retro olmayan gezegen yok. Hani 2019 da yengeç, oğlak konuları üstünden sınanacağız deyip duruyoruz. Sürekli yengeç- oğlak, yengeç - oğlak ah içimiz dışımız yengeç - oğlak oldu ya Ve enteresandır ki sanki evren artık bazı şeyleri görelim diye gözümüze batırırcasına yengecin ayında, oğlak burcunda ay tutuluyor. Ay kimin yöneticisi tabi ki yengeç burcunun. Aaaa?? Türkiye’nin yükselen burcu Yengeç, Amerikan’ın güneş burcu yengeç yok artık Her yer Yengeç-oğlak Astrolojide burçlar karşıt burcuyla veya aksıyla birlikte çalışır, bir bütündür. Birbirlerini tamamlar ve aynı zamanda birbirinin gölge yönlerini çalıştırır ve mesele aradaki dengeyi bulmaktır. Akslar görünmez bağlar ile birbirine bağlıdır. İşte yengeç ve Oğlak burcuda bu şekilde bağlıdır. Anlattığı konular hep söyledik sevgi, güvenlik, merhamet, annelik, bakma büyütme, sahip olduklarına sahip çıkma, birlik olma, fedakârlık ile çalışma, başarı, hırs, yeni yapılar, soğuk duygular, disiplin, ben olma, güç sahibi olma arasında dengeyi korumadır.

Ay oğlak burcunda rahat etmez, kendini gösteremez soğuktur oğlak, realisttir, duygularını göstermez. Satürn karakterindedir. Merhamet etmez. Ay ise düşünün tersi özelliklere sahip dolayısıyla sevmez oğlak burcunu. Ve bu işte bizim Ayımız oğlak da tutuluyor ve yanında birde Plüton var bu pek de hayra alamet değil işin doğrusu. Bu bize geçmişten gelen hırslar, öfkeler, sorunlar merhamet gösterilmeden çözülmeye çalışılacağını gösteriyor. Hesaplaşmalar çok büyük her ne kadar güneşin yanında Venüs olsa bile dünya arenasında, ülkeler arasında, bireysel ilişkiler arasında tarafların birbirine pek de merhamet göstermeyeceği artık ortada. İşin doğrusu evreninde biz insanlara pek merhamet göstermeyeceği de ortada. Artık evren diyor ki ne olması gerekiyorsa olacak, acımak yok. Anne şefkati yok sadece olması gereken var. Kendini artık güneş oğlak sağlam bir şekilde var et. Hayal dünyasından çık. Ayakların sağlam yere bassın. Plüton ile kes at artık duyguları, hayalleri, gerçeği gör. Görmezsen hala eskisi gibi devam edersen yeni düzene göre bir ben yaratmazsan ben çözerim senin adına, oda üzücü olabilir.

 

Birçok evliliğin, ülkeler adına da ortaklığın artık bittiğini göreceksiniz. Zaten bitmişlerdi de de gizlemeye çalışılıyordu artık her şey ortaya çıkacak. Güzel olan bir gösterge var ki ama Jüpiter 150 derece ilahi açı ile kad a ve Venüs’e açı yaparak yine de tüm kaosa, zorlamaya rağmen benim elim hepinizin üstünde hak edene tüm bunlar birer fırsat olacak. Çıkış bileti olacak. İbrahim’in yangını gibi adeta gül bahçesine dönecek. Yeter ki ilahi planı gör. İnan, sebat et. Güven, teslim ol. Veren de o alanda o de. Biz astrologlar bu tutulmalardan dolayı kötü öngörülerde bulunuyoruz belki sizleri üzüyoruz ama gördüğümüzü söylemek zorundayız. Aylar öncesinden yazmış idim güneş ve ay tutulması ile tetiklenme giderek artıyor buda biraz zorlayıcı günleri işaret ediyor. özellikle 27 temmuz sonrası tehlikeli bir zaman dilimi oluşturuyor. Sizlerde zaten yeter artık bittim, tükendim durumundasınız. Ama unutmayın öldürmeyen acı güçlendiriyor. Her kalkışınızda daha güçlü oluyorsunuz. Hani bir gün demiştim boks arenasında iki şekilde kalkarsınız ayağa ya yenersiniz kalkarsınız, ya da yenildiğinizi kabul eder öyle kalkarsınız. Seçim sizin bu tutulma da artık boks maçının son ringi ya kalkarsın, ya kalkarsın ama nasıl meselede burada??? Hakem saymaya başladı bende diyorum ki Jüpiter’in vereceği destek ile HADİ, çünkü güç içinde. Bunlar sınav unutma. Ölüm bile hayatın sonu değil. Sonsuz bir hayat ile müjdelendiğini unutma.