Astro Takvimi

2023 Burç yorumları ve Genel Durum

Bu yıl kişisel özgürlüklerin, sosyal yaşamın ve sabit kaynakların değişime uğrayacağı bir yıl olarak karşımıza çıkacak. Çok uzun zamandır oğlak burcunda transitine devam eden Plüton bu yıl kova burcuna ilk ziyaretini gerçekleştirecek. Bu aynı zamanda toplumsal değişimlerin ayak sesleri olacaktır. Güç mücadelesi ve kariyer odaklı bir yılda diyebiliriz aynı zamanda. Yıl boyu destek açıların çok olması kurgusal gelişimi yavaş ama sağlam bir dönemi de işaret ediyor. Satürn nün kova ve balık burcu arasındaki geçişleri iç dünyamız, ilişkilerimiz ve hayata bakış açımızın düzenine yenilikler getirip bizleri farklı yönlere doğru itmeye başlayacaktır. Dünyanın içinden geçtiği döngüsel sürecin bizlere farklı dönüşümlerini gösterecek te diyebiliriz bu yıl için.

Jüpiter in koç ve boğa burçları arasında süren transiti en temel yapısal değerlerimizi geliştirmeye devam edecektir. Bunlar arasında kişilik gelişimi, sabit gelirler ve yatırımlar başı çekecektir. Ayrıca boğa burcunda yoluna devam eden Uranüs ile ortak etkileşimlere girecek olan Jüpiter değişim enerjisini yükseltebilir. Buda 2020 de başlayan on yıllık döngünün ikinci en büyük fazı anlamına geliyor olacak.

2023 Doğa ve Verimlilik Yılı – (Simya)

Simyanın dördüncü aşamasına denk gelen verimlilik yılı doğanın kendisini yenilemesini işaret ederken bir yandan da kurgusal döngünün üretmeye ve dışa vurumcu bir enerjiye geçiş yapacağını anlatır. Bunun sonucunda baskıcı enerjilerin hükmü sona ermeye başlayacaktır. Doğadaki yüksek enerjili uyanışlar değişim ve verimliliğinde kurgusal olarak önünü açar. İçselleşen durumların ortaya çıkması, alışkanlıkların yeni bir yön arayışı ve yeniliklerin etkisini arttırması 2023 yılının anlamını ortaya koyacaktır.


2023 yılı için uygun evlenme tarihleri

2023 yılı görünümlerinde Ocak, Nisan, Temmuz, Eylül ve Ekim ayı şanslı fakat gün olarak belirlemek için doğum haritası ile birlikte yorumlanması gerekmektedir.

2023 yılının en şanslı burçları Koç ve Boğa olarak görünmektedir.

Mayıs ayına kadar koç burcunda kalan Jüpiter mayıs ayı ile birlikte yolculuğuna boğa burcunda devam edecektir. Bu yüzden hem kişisel meselelerimizin hem de temel kazanç noktamızla ilgili konuları geliştirmeye fırsat verecektir.


2023 BURÇ YORUMLARI


KOÇ

Arkadaşlık ve çevresel değişimler bu yılın önemli konuları olarak ön plana çıkıyor. Manevi dünyaları için zorlayıcı bir dönemin başlangıcı olabilir fakat bu durumdan öğrenecekleri pek çok şeyde olacaktır. Kendi şanslı dönemlerini değerlendirmeye devam etmeleri gerekir. Strese karşı ise bu yıl kendilerini daha iyi savunabilmeliler.

BOĞA

İş ve ekonomik açıdan hareketli bir yıl yaşayabilirler. Önce psikolojik açıdan sonrasında ise maddi konularda yoğun bir trafikten bahsedebiliriz. Hem geliştirici hem de dirençleri olan alanlar olarak boğa burçlarını etkileyecektir. Sosyal yaşamlarında ise gelişmeler dalgalı ve bazen yorucu olabilir. Bu noktada kendilerine hayat dersi de çıkarabilirler.

İKİZLER

Eğitim, seyahat ve yaşam tarzlarında yenilikler meydana gelebilir. Kariyer açısından çıkacak sorunlara dikkat etmeleri gerekecektir. İş hayatı açısından önündeki yıllarda çok daha farklı koşullar bulabilir. Bu yıl ise tüm bu farklılıkların tetikleneceği yıl olarak karşısına çıkabilir. Bunlarla birlikte çok dikkat etmedikleri iç dünyalarına da vakit ayırmaları gerekebilir. 2023 yılı ikizler için psikolojik açıdan da önemli olacaktır.

YENGEÇ

Düzensiz gelirler ve spiritüel alanda yaşamlarında değişimler meydana gelebilir. Bu değişimlerin ruhsal yansımaları uzun soluklu ve ağır bir enerjiye sahip olacaktır. Kariyer ve eğitim hayatlarındaki hareketlilikte dikkate değer alınabilir. Özellikle sosyal alanlarındaki gündemlerine özen göstermeleri gerekebilir. Yeni tanışacakları insanlara ve yeni deneyimlere karşı bilinçli olmalılar.

ASLAN

Ortaklıklar, ticaret ve evlilik hayatlarındaki gelişmeler ön planda olabilir ve büyük değişimler yaşayabilirler. Hayatlarında keşfetmeleri gereken zor alanları deneyimleyebilirler. Öncelikli olarak kariyer dünyalarındaki yoğunluğa dikkat etmeleri ve hayat ritimlerini ona göre ayarlamaları gerekecektir. Kendilerine olan güvenleri bazen hata yapmalarına sebep olabilir.

BAŞAK

Çalışma hayatları, sağlık ve ruhsal durumları açısından ortaya çıkacak konular önemli olabilir. İkili ilişkilerde ve evliliklerinde sert sınavlar söz konusu olacaktır. Seyahatler açısından bereketli bir yıl olarak görünen 2023 yılı eğitim açısından da şanslı görünmektedir. Bu iki alanda kendilerini geliştirebilirler.

TERAZİ

Talih, denge ve aşk hayatlarında dönüşümler söz konusu olabilir. Yaşam tarzları değişebilir, baskı ve strese karşı dayanıklı olmaları gerekebilir. Sürpriz gelişmelere gebe bir yıl olarak görünüm veren 2023 yılı terazi burçlarını iç dünyalarında test edecektir. Pek çok açıdan değişim geçirecekleri bir dönem olacağını bilmelilerdir.

AKREP

Ailevi konularda gündemleri hızlı bir değişim geçirebilir. Kardeşlerle olan iletişimlerinde ve aşk hayatlarında genel olarak sert etkilere maruz kalabilir. Ortaklıklarda ve ticaret alanında da akrep burçları bu yıl daha karışık bir döneme şahit olacaklar. Ayrıca evlilik hayatlarındaki dizilimlerde oldukça hareketli bir konu trafiğine sahip olacak.

YAY

Yuvaya ait evle ilgili konularda testlere maruz kalabilirler. Kardeşlere ilişkin konular daha çok önem kazanmaya başlayabilir. Çalışma hayatlarındaki performanslarına ve sağlık durumlarına bu sene dikkat etmeliler. Yaşadıkları stresli dönemlerin acısı bu yıl çıkabilir. Aynı zamanda şanslı görünüme sahip zamanlarda hayatlarında kolayca ilerleyebilirler.

OĞLAK

İş yaşamlarındaki değişimler ve sabit gelirlere ait durumlar hareket kazanabilir. Problem çözme ve uyum konusunda sorunlar baş gösterebilir. Uzun zamandır Plüton transitine maruz kalan oğlaklar bu yıl ve bu yıldan sonrası için kendilerini daha farklı bir döneme hazırlamaları gerekiyor.

KOVA

Kişiliklerini yenileyebilecekleri ve tüm temel gelişmeler açısından değişim yaşaya bilecekleri bir yıldalar. Para kazanma ve rutin iş hayatlarındaki değişimler ilk etapta zorlayıcı olabilir. Son derece uzun bir sürecin başlangıcı olan bu yıl Plüton kova burcuna ilk adımını atıyor. Bu yüzden kovalar bu yılı anlamaya çalışmak yerine yaşamaya bakmalılar.

BALIK

İç dünyalarında ve duygularında yaşayacakları farklılıklar hayata bakış açılarını değiştirebilir. Genel anlamda hayat sınavlarının daha dirençli olacağı bir döneme başlamış olacaklar. Lakin düzenli gelirlerindeki düzelme hayatlarını kolaylaştırmaya başlayabilir. Kendi yaşam döngülerinin hiç bilinmedik alanlarını keşfetmeye başlayacaklar.