Ah Plüton Vah Plüton

Ah Plüton Vah Plüton

Merhaba bugün güneş ile gezegen hiyerarşisinde en güçlü gezegen olan dev cüce Plüton karşıt yapıyor. Kaç kere olur bu durum tabi ki her yıl sadece bir kere olur. Plüton da 2008 yılından beri oğlakta seyrettiğinden dolayı ve 2024 e kadar oğlak da olacağından.2008 den beri her yıl güneş yengeç burcundan geçerken illa bir kere karşı karşıya geliyorlar. Buda başka sebepleri olsa bile yıllardır özellikle temmuz ayı içerisinde dünya adına, ülkemiz adına, bireysel haritalarımız adına büyük sorunlara, krizlere sebep oluyor.

Dediğim gibi başka sebepleri olsa da son yıllardaki AH TEMMUZ VAH TEMMUZ un en büyük sebebi bu Plüton güneş karşıtlığıdır. Bu yıl birde bu karşıtlığa döngüsü 19 yıl olan ay düğümleri eklendi, döngüsü ortalama 28 yıl olan Satürn de eklendi.

Birde üstüne mars Uranüs kare yaptı, Neptün de üçgen attı. Derken Merkür ile Venüs de bizim başımız kel mi dedi Venüs de geldi yengece, güneşin yanına, Merkür’de Mars’ın yanına geldi ona eşlik etti ASTEROİDLER de heyt bu âlemin gizli kralı biziz dedi adeta en babasından Hades de yengeçte ya peki asıl kral ve kraliçeler olan sabit yıldızlar onlar zaten sabit duruyor ama dokunanı yakıyor cinsten olanlar, yani satranç arenasının en önemli taşları adeta vezir, şah, at, kale hepsi oyuna dâhil olmak için küçük bir dokunuş bekliyorlar.

Kim yapıyor küçük dokunuşu? tabi ki AY kendi küçük rolü büyük AY 28 gün boyunca dönerken tek tek dokunuyor ve bunun üstüne oyunda hamle üstüne hamle geliyor ve Satranç maçının en kritik, en öngörülemez, en tehlikeli maçı oynanıyor gökyüzünde adeta. İşte 2019 Temmuz ve ağustos yani yengeç burcu 2019 a damga vuruyor. 2019 a damga vuran ülkelerden biri Yükselen yengeç olan TÜRKİYE iken, diğeri güneş burcu yengeç olan ABD oluyor. Bireysek haritalarda ise özellikle 1978 civarında doğanlar benim gibi natal Plütonları terazide olduğu için 18 derece civarı transit plütoya kare durumda olduğu için özellikle sert etkilenen grup oluyor.

Hatta bu yıl astroloji dersi alan öğrencilerimin büyük çoğunluğunun yükselen veya güneş burcu yengeç olan kişiler olması bile tesadüf olamaz diyorum.

Başka tesadüf olamayacak bir durumda plüto 1930 yılında keşfedildiğinde yengeç burcunun mars, Plüton dekanında 17 derecede keşfedilmiştir. Şu anda ise ay düğümleri yengecin 17 derecesindedir ve Oğlak burcunda ki Satürn ve Plüton da karşıt açı yapmaktadır. Daha gökyüzündeki satrancın dünya adına ne kadar önemli bir hamle anında olduğunu anlatmak için ne diyeyim. Hasta olmasam size istatistik de çıkarırdım ama onu da siz araştırın bakalım temmuz aylarında dünyada neler yaşanmış.

Ah Plüton vah Plüton gizliden gizli, çaktırmadan (zaten işi bu hepimizi yönetmek). Bu arada plütonik insanların güneş yengeçte geçerken iyice belirgin bir şekilde ortaya çıkması da demek ki tesadüf değil. Şimdi olduğu gibi. Hatta en psikopatların sessiz gözüken yengeç burcundan çıkması da esasında plüton ile bağlantılıdır. Peki 2019 un numerolojik değeri kaç 3 ü Araştırın bakalım 3 ne demekmiş. Triadlar prensibi ne anlatırmış.

İşte hal böyle olunca hele de bugün ay, antares ile birleşince aslandaki mars ve Merkür zaten patlamak için beklerken gergin olmak kaçınılmaz olabilir. Dünya ve Türkiye adına da bazı durumlar artık kaçınılmaz oluyor. İzleyip göreceğiz ne yazık ki. Siz yine de İçinizdeki kızgın enerjiyi atmak isterseniz en iyi yollarından biri sesli, tempolu şarkıları bağırarak söylemek. İyi stres attırır diye düşünüyorum. Yok, yapmazsanız kendinizi hiç ummadığınız bir anda sevdiğiniz bir insana bağırıyorken bulabilirsiniz yani taş olsa çatlar durumundayız benden söylemesi hatta size birazdan örnek bir parça paylaşayım Aman şu sıra arabesk dinleyeyim demeyin.

Ay yayda antares ile birleşmiş, Mars aslanda, şiron koçta büyük ateş üçgeninizde kurmuşlar. Aman ha onlara uyup ani hamlelerden kaçının. Ateşin içine girmeyin. Ateşin üstünden atlayın. Pek kimseyle görüşmeyin hatta sinir yapmayın. Bol bol şarkı söyleyip dans edin. Sevgi ve saygıyla kalın.