OĞLAK (CAPRICORN)

GÜNEŞ OĞLAK (CAPRICORN) BURCU

GÜNEŞ OĞLAK (CAPRICORN) BURCU (22 ARALIK-19 OCAK)
(GÜNEŞ’İN BURÇLARA GİRİŞ YILI YILDAN YILA DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR)
YÖNETİCİ PLANET : SATÜRN
GÜÇLÜ PLANET : MARS
ZARARLI PLANET : AY
DÜŞÜK PLANET : JÜPITER
DOĞAL EVİ : 10.EV (KARİYER EVİ)
KARAKTERİ : TOPRAK/ ÖNCÜ/DİŞİL
VÜCUTTA TEMSİL ETTİĞİ BÖLGELER : DİZLER, KEMİKLER,CİLT,TIRNAKLAR
OLUMLU ÖZELLİKLERİ: Sorumluluk sahibi, sabırlı, işkolik, mesafeli, disiplinli ve planlı, çalışkan
OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ: Cimri, kontrollü, çıkarcı, melankolik

Oğlak burcu, gelecek kaygısı olduğundan dolayı kendini ve hayatını garanti altına almak ister. Kimseye muhtaç olmak istemez. Geleneklerine bağlı, tutucu, toplumsal değerlere ve kurallara bağlı yaşamayı tercih eder. Ciddi ve ağırbaşlı olduğundan dolayı genç yaştan itibaren hayatın zorluklarının farkında ve sorumluluk alması gerektiğinin bilincindedir. Ayakları yere sağlam bassın ister. Hayal kurmaz, gerçeklik somut olanın peşindedir.

Mantık her zaman ön plandadır. Kontrolü elinde tutmak ister ve kontrolü kaybetmekten korktuğu için zaman zaman depresyona meyillidir. Risk almayı sevmez. Dostluğa çok önem verir. Sır saklamayı bilir fakat kendi sırlarını asla kimseye anlatmaz. Duygularını içinde yaşar.

AŞK HAYATI : Çalışma hayatına verdiği önemden dolayı ilişkiyi ikinci plana atar. Romantik değildir. İlişkide baskıcı tavırlar sergiler.

GÜNEŞ 10. EVDE

Yetki ve sorumluluk almaya, başarıya tutkuludurlar. Köklü ahlak değerleri vardır. Hayatın kontrolünü elinde tutma ve yönetme yetenekleri ile kolaylıkla başkalarını etki altına alabilirler. Para kazanma ve servet sahibi olma ihtimalleri yüksektir. Asi fakat saygınlık sahibi, güvenilir, dürüst, vefalı, geleneklere bağlı, gerçekçi, mücadeleci, sabırlı ve kararlıdırlar. Zayıflıklarının farkındadırlar. Anti sosyal, huysuz, dikkafalı, katı ve soğuk etki verebilmesi olasıdır.